Kibeszélő : Amiszosz

Egytucat

New Member
Jó pár szigetnél előjön az a probléma, hogy nem lehet befoglalni a teljes szigetet, mert van rajta 1-2-5 barna városka, ahol a tulaj nem támadható tiltást kapott. Mindez egy olyan szerveren, ami két hónapig tart - és több hete ott vannak már azok a városok.
Kapjanak támadható tiltást, akik elk=ovetnek komoly csalásokat, ne legyenek az aktív játékosok ilyenekkel akadályozva!
 

minden

New Member
Szabalyrendszer alapjan vannak tiltva. Ha kis varos tulaja nemtamadhato bannt kap csalas eseten ,akkor a tobb varossal rendelkezo jatekos miert kapjon nemtamadhatot ( perma bannt) ? Ezzel a felvetessel minden megvan magyarazva es ha ez igy tortenne nem mukodne a szabalyrendszer .
 

zola08

Member
Alapvetően attól mekkora bűnt követett el a játék avagy a support irányában. A kis bűn is lehet nagy bűn ha többször is el van követve pl..
Ha jól tudom alapvetően többször sima bannt osztogat a supp és ha már másodjára harmadjára se volt elég és érthető akkor képesek támadható bant adni majd ezek után jön valamikor a permabann.. legjobban talán az iskolai beírásokhoz lehet hasonlítani a listát xD szaktanári figyelmeztetés szaktanári megrovás, intés, osztályfőnöki sor, majd az igazgatói sor és a végén a fegyelmi eljárás.. Kb ilyesmi lista lehet a bannoknál is

De szintén ha jól tudom/gondolom akkor a végjáték idejénél már a support szokta engedni a végleges tiltás eseténél is támadhatóra az adott városokat, de ha most nem is, akkor sztem pont van lesz még másik sziget ahol lehet csodázni xDD tény ha mondjuk ez miatt kiesik hátországban 6-8 akár 10 sziget is az egyik csapatnál az irdatlanul fáj és kellemetlen érzés.. de ha a supp fel is oldja őket támadhatóra akkor is felmerül az hogy az enemy esetleg gyorsabban veszi észre és foglalja be őket. ( de ez már megint csak elmélet és részlet kérdés :))))
 

Egytucat

New Member
3 sziget ilyen, amit néztem, aztán lehet van több is.
Persze, lehet a mellette lévőn csodázni, de a végjátékban nem mindegy, hogy hol vannak a városaid. Hogy 4 percről küldi a nyersanyagot, vagy 1 óráról.
Nem akarok tippeket adni, de bárki megteheti, hogy kamufiókokkal telerakja kis városokkal az ellen területét, majd kitiltatja őket.
 

oldfox

Grepolis support
a Grepolis csapata
Community Manager
Alapvetően attól mekkora bűnt követett el a játék avagy a support irányában. A kis bűn is lehet nagy bűn ha többször is el van követve pl..
Ha jól tudom alapvetően többször sima bannt osztogat a supp és ha már másodjára harmadjára se volt elég és érthető akkor képesek támadható bant adni majd ezek után jön valamikor a permabann.. legjobban talán az iskolai beírásokhoz lehet hasonlítani a listát xD szaktanári figyelmeztetés szaktanári megrovás, intés, osztályfőnöki sor, majd az igazgatói sor és a végén a fegyelmi eljárás.. Kb ilyesmi lista lehet a bannoknál is

De szintén ha jól tudom/gondolom akkor a végjáték idejénél már a support szokta engedni a végleges tiltás eseténél is támadhatóra az adott városokat, de ha most nem is, akkor sztem pont van lesz még másik sziget ahol lehet csodázni xDD tény ha mondjuk ez miatt kiesik hátországban 6-8 akár 10 sziget is az egyik csapatnál az irdatlanul fáj és kellemetlen érzés.. de ha a supp fel is oldja őket támadhatóra akkor is felmerül az hogy az enemy esetleg gyorsabban veszi észre és foglalja be őket. ( de ez már megint csak elmélet és részlet kérdés :))))
Lényegében jól látod a dolgot, tényleg így működik nagyjából.
 

oldfox

Grepolis support
a Grepolis csapata
Community Manager
3 sziget ilyen, amit néztem, aztán lehet van több is.
Persze, lehet a mellette lévőn csodázni, de a végjátékban nem mindegy, hogy hol vannak a városaid. Hogy 4 percről küldi a nyersanyagot, vagy 1 óráról.
Nem akarok tippeket adni, de bárki megteheti, hogy kamufiókokkal telerakja kis városokkal az ellen területét, majd kitiltatja őket.
Nem az első lenne a játék történetében, de meg szoktuk oldani ezeket a helyzeteket is.
 

jeff hardy

New Member
tehat most meg azon megy a sijas hogy 3,5 honap jatek alatt nevoltatok kepesek 7db szigetet kekiteni es most meg legyen a tiltottak hibaja az is ... grt

bar mondj ez van akkor amikor tomeg szovi van es mindeki zold, meg a nem vmi okos csapat tarsaitok leraknak sziklara emberenkent 12db-ot sn okos ugyes szep bejglik vatytok hajra
 

Egytucat

New Member
Lenne két dolog, amit még a support figyelmébe ajánlanék
1. szövetségi tagok közti harci pont csere bere - gyakorlatilag oda jutott a játék, hogy a leggyorsabban úgy lehet a kultúrszinteket lépegetni, ha a csapattagok egymást támadják az eventből kiszedett harci pont duplázókkal. Csodás végjátéknál pedig a legerősebb taktika most már ez: kialapít a szövi valamelyik sarokba és ott ellegózgat magának egymást támadgatva.
A másik ami ezzel összefügg, hogy egymás támadásánál Heraklész hőssel a hp mellett rengeteg áldás is keletkezik, amivel rommá lehet villámozni bárkit
Nekem nem azzal van bajom, hogy valakik ezt kihasználják - elvégre mindez legális - a fejlesztőkkel van a gondom, hogy beleraknak a játékba ilyen elemeket.
Ezek után, hogyan fog kinézni egy csodás végjátékű szerver? Minden sarokba egy szövetség, akik egymást támadva legózzák a városokat?:)
érdemes lenne ezt a koncepciót újragondolni
 

jeff hardy

New Member
egyetertek

a fejlesztok ussek be a kis labujukat az asztal sarkaba hogy probalnak ujitan, pl hosoket mint anissa meg heraklesz, elvegre elobb meg azert sirtunk h legyen mar valami uj most hogy van igazabol az a baj megse legyen ujitas. koszi

plusz en meg hozatenm aztis hogy szegyelje magat minden szervezetten jatszo csapat hogy egy strategiai jatekban kihasznalnak strategiakat, nem szep dolog fuj szanalmas kockak en 45 eve karatezom eloben semmi eselyuk nelenne ezeknek eljek ki magukat mind nekem jobeletem van!!!!! engem am nem erdekel btw de itt irok ejjel 11:52kor mert nyilvan nemeredkel! alfaota jacok meg ilyenek stb stb
 

Egytucat

New Member
jeff hardy - szelümbrián miért is vagy tiltva? előbb tanulj meg tisztességesen játszani, és ha ez megy, utána szólj hozzá bármihez is!
 
Fent